Reklama

Przeszklony pawilon stanie na placu Nowy Targ. Wewnątrz naprawdę wiele się będzie działo

23/03/2016 00:00

W kwietniu na placu Nowy Targ we Wrocławiu wystartuje Goethe-Institut Pop Up Pavillon - unikalny, trzymiesięczny projekt kulturalny. W specjalnie zaprojektowanym, przeszklonym kontenerze odbywać się będą m.in. spotkania literackie, koncerty, interaktywne instalacje, performanse i występy teatralne. Podczas weekendu otwarcia zaplanowano spotkanie z Filipem Springerem, Steffenem Möllerem i Flakem - klawiszowcem zespołu Rammstein, a także występy pięciometrowych marionet oraz Silent Disco z dj-ami z Polski i Niemiec. Projekt potrwa do 10 lipca. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne.

Goethe-Institut Pop Up Pavillon jest specjalnie zaprojektowanym, przeszklonym kontenerem o wymiarach 7x3x3m, który stanie na placu Nowy Targ we Wrocławiu. Interdyscyplinarny projekt wpisuje się w obchody Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz jubileusz 25. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.


 


Dla dociekliwych przewidziano wciągające debaty, spotkania z literatami, muzykami, artystami. Dla miłośników formy – wyjątkowe instalacje i warsztaty. Dla sympatyków sztuki – unikalne wystawy, występy taneczne i teatralne, koncerty i sety dj-skie.

Reklama

 


Ponadto w programie znalazły się m.in. wciągająca gra miejska eksplorująca niezwykłe zakamarki Wrocławia, szereg wydarzeń przygotowanych z myślą o najmłodszych i wiele innych atrakcji.


 

 


Trzy tematycznie sprofilowane weekendy główne poruszą wątki tożsamości człowieka, historii, zdefiniują idee współczesnych utopii, podążą za instynktem gry i zabawią.


 


Pierwsza odsłona (22-24 kwietnia) to TOŻSAMOŚĆ[i] – czas, miejsce, kultura. Większość kwietniowych wydarzeń dotyczyć będzie szeroko rozumianej tożsamości, spróbuje ją zdefiniować, uchwycić. Czym ona jest? Bez czego nie może zaistnieć? W jaki sposób się konstytuuje?

Reklama

 


Drugi weekend (12-15 maja) nosi tytuł UTOPIA – w poszukiwaniu idealnego miasta. EUTOPIA oznacza w języku greckim „dobre miejsce”. Podczas drugiego weekendu Goethe-Institut Pop Up Pavillon toczyć się będą rozmowy o pozytywnych aspektach utopii i jej współczesnym rozumieniu. Trzeci punkt programu to POZYTYWKA – czyli miejski instynkt gry. W trakcie weekendu instynkt gry skonfrontowany będzie ze sztuką i nauką.


 


Wszystkie spośród weekendów Goethe-Institut Pop Up Pavillon będą miały swoją kontynuację w postaci instalacji, które rozwiną wątki poruszone w poszczególnych odsłonach projektu. Interaktywne, angażujące uwagę i aktywność odbiorcy obiekty nawiążą do idei tożsamości, współczesnych utopii oraz gry.

Reklama

 


Pierwsza ekspozycja to Digesting History, która połączy zamiłowanie cukiernicze z architektonicznym i historycznym (finisaż 17 kwietnia, od godz. 11.00 do ostatniego kawałka/ ekspozycja 14-17 kwietnia).


 


Drugi projekt, Fale Pamięci, stanowić będzie dźwiękową podróż w czasie (wernisaż 26 kwietnia, godz. 18.00 / ekspozycja 26 kwietnia-9 maja).


 


Big Printer natomiast poruszy temat ochrony danych osobowych (wernisaż 19 maja, godz.18.00 / ekspozycja 19 maja-7 czerwca).


 


Projekt zamknie Music Construction Machine - muzyczna konstrukcja, na której zagrać będzie mógł każdy widz (wernisaż 17 czerwca, godz.18.00 / ekspozycja 17 czerwca-10 lipca).


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości