Fot. mat. organizatora
[middle1]Koncert Orkiestry Sił Powietrznych USA "Sounds of the Season" w Imparcie
Uwielbiana przez polską publiczność Orkiestra Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce - USAFE Band - wraca do Polski w ramach świątecznej trasy "Let There Be Peace". Orkiestra pod batutą majora Rafaela Francisco Toro-Quiñonesa w środę, 18 grudnia, zagra tradycyjne, amerykańskie utwory świąteczne w nowych aranżacjach. Usłyszymy bożonarodzeniowe przeboje wszechczasów, m.in. "White Christmas", "Winter Wonderland", "Let is snow" czy "Last Christmas".
USAFE Band w pełnym, 45-osobowym składzie działa nieprzerwanie od 1943 roku. Została założona została przez Glenna Millera, który zaraz po zgłoszeniu się do służby w US Air Force zawiązał mały, 5-osobowy zespół. Kompozycje i muzyka złotej ery swingu zagrzewały żołnierzy w różnych częściach Europy w czasie II Wojny Światowej.
Jedyny koncert w Polsce jest organizowany we wrocławskim Impart Centrum przy ul. Piłsudskiego 19. Bilety do nabycia w cenie 30 zł.