Najgorzej widzą przyszłość swoich firm przedsiębiorcy zajmujący się handlem detalicznym. Tutaj ograniczenie liczby pracowników na Dolnym Śląsku deklaruje aż 72,8 procent badanych, tylko 5,4 procent myśli o zwiększeniu zatrudnienia. 34 procent firm planuje odłożenie inwestycji, a tylko 1,6 proc. myśli o ich przyspieszeniu. Właściciele sklepów spodziewają się jednak w najbliższym roku wzrostu sprzedaży - twierdząco na to pytanie odpowiedziało 52,6 proc. właścicieli. Aż 98 procent podkreśla jednak, że zabijają ich ceny paliw i energii. 96,9 procent narzeka na wyższe niż dawniej koszty zatrudnienia. Zobacz dalej na kolejnych slajdach Autor: Pexels