Dimon (Demon) w schronisku jest od 5 lat. To średniej wielkości około 5-letni pies, który do schroniska trafił jako oddany przez właściciela. Powodem oddania była agresja.Dimon miał kiepski start w schronisku. Z dużą agresją reagował na każdy ruch ręką, każde zatrzymanie przy boksie to była walka. Co było powodem takich zachowań? Możemy się tylko domyślać. Trochę czasu zajęło, żeby przekonać Dimona, że można jeszcze człowiekowi zaufać. Praca z nim polegała głównie na budowaniu relacji i zaufania. Dziś Dimon to inny pies. Uwielbia kontakt z człowiekiem, z osobami, które zna i im ufa. Obce nieznane osoby muszą mu dać czas na zapoznanie się. Ma charakterek, ale przy odpowiednim prowadzeniu to wierny pies, który potrafi dać wiele miłości! Trzeba mu tylko dać szansę i respektować jego granice.
fot. Schronisko Wrocław