Targ na Ptasiej działa od 1995 jako targowisko, należące do powołanej przez handlowców spółki Kupiec. W 1996 roku kupcy kupili kioski, które do dziś znajdują się na terenie placu. Podczas powodzi w 1997 r. woda podeszła pod teren targowiska, jednak go nie zalała. W 2005 roku powstał projekt hali targowej o powierzchni 900 metrów kwadratowych, która miała kosztować ok. miliona złotych. Hala jednak nie powstała. W 2011 r. na targowisku kręcono jeden z odcinków serialu “Głęboka woda”. Zobacz dalej na kolejnych slajdach Autor: JJ