Z naszej analizy wynika, że największą liczbę posłów z okręgu wrocławskiego - pięciu - może wprowadzić do Sejmu Koalicja Obywatelska. Tylu ma ich także dzisiaj. Jeśli Bogdan Zdrojewski ostatecznie będzie chciał zamienić miejsce w Senacie na mandat posła, z pewnością dostanie się z listy Koalicji Obywatelskiej jako pierwszy. Pewniakami wydają się być także Grzegorz Schetyna oraz Michał Jaros, szef dolnośląskiej PO. Kto jeszcze? Bardzo duże szanse mają Małgorzata Tracz, Krzysztof Mieszkowski i Sławomir Piechota, ale dla całej tej trójki miejsc przy Wiejskiej nie wystarczy. Układankę tę może zburzyć prezydent Jacek Sutryk, o którego możliwym starcie w wyborach wciąż się mówi, choć sam zainteresowany deklaruje że kandydować nie zamierza, bo "na polityka się nie nadaje". Zobacz kolejne ugrupowania na następnych slajdach