Nowa Synagoga we Wrocławiu, znajdowała się na rogu Podwala i ul. Łąkowej (niedaleko Renomy). Nazywana była „Synagogą Na Wygonie” i stanowiła centrum wrocławskiego judaizmu liberalnego. Obok Nowej Synagogi w Berlinie, była największą synagogą Niemiec i Austrii. Podczas Nocy Kryształowej z 9 na 10 listopada 1938 roku, bojówki hitlerowskie spaliły budynek. Po zakończeniu II wojny światowej synagoga ta nie została już odbudowana. W 1998 roku odsłonięto w tym miejscu Pomnik Pamięci Ofiar Nocy Kryształowej. W 2017 roku zaprezentowano pozostałości synagogi.
Czytaj dalej na kolejnych slajdach
Autor: fotopolska.eu