Synagoga w Żydowskim Seminarium Teologicznym we Wrocławiu, nieistniejąca synagoga, która znajdowała przy ulicy Pawła Włodkowica. Założona w 1856 roku, dwa lata po budowie Seminarium, przeznaczona była przeznaczona głównie dla kadry oraz studentów uczelni, ale prawdopodobnie korzystali z niej również okoliczni mieszkańcy. Podczas Nocy Kryształowej z 9 na 10 listopada 1938 roku, bojówki hitlerowskie zdemolowały wnętrze synagogi, jak i samą uczelnię. W latach 60. XX wieku budynek seminarium został wyburzony.
Czytaj dalej na kolejnych slajdach
Autor: fotopolska.eu