Stawy Milickie i Dolina Baryczy - to miejsce to must have dla każdego mieszkańca Dolnego Śląska. Chcecie pospacerować i jednocześnie obserwować ptaki? Teraz jest idealny czas! - Jednym z lepszych terminów na obserwacje ptaków jest wiosna. Na stawach zaczyna się jeszcze w czasie kalendarzowej zimy. Jak tylko zrobi się trochę cieplej, często już w lutym, gdy zaczyna topnieć śnieg i lód na stawach, ptaki, które pozostały u nas na zimę, szykują się już do lęgów. Właśnie wtedy warto wybrać się na spacer. Wystarczy słoneczny, cieplejszy dzień, a już słychać bębniące w suche gałęzie dzięcioły, śpiewające sikory, kowaliki i pełzacze - czytamy na stronie Doliny Baryczy. Dojedziecie tam w godzinę z Wrocławia.
fot. Mirosław Łabędzki