Lewica we Wrocławiu także może być pewna tylko jednego mandatu. O drugim może zdecydować każdy głos. Największe szanse ma z pewnością dwójka obecnych wrocławskich posłów Lewicy - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oraz Krzysztof Śmiszek. W poprzednich wyborach na pierwszego wówczas na liście SLD Śmiszka głosowało 43,4 tys. wyborców, a na ostatnią Dziemianowicz-Bąk - 14,2 tys. Zobacz kolejne ugrupowania na następnych slajdach