Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - mówi stare porzekadło. I tak się może skończyć walka o mandat z Wrocławia między Trzecią Drogą i Lewicą. A tym trzecim może być Konfederacja, która jeden mandat ma w kieszeni, a na drugi ma spore szanse. Kto będzie się liczył w grze? Na pewno jedyny dziś dolnośląski poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj, ale nie jest wykluczone że z Wrocławia wystartuje też związany z naszym miastem Grzegorz Braun (w ostatnich wyborach startował jednak w okręgu rzeszowskim).