Magdalena Piasecka to szefowa klubu Nowa PL w dolnośląskim Sejmiku. To formacja zrzeszająca m.in. byłych działaczy Nowoczesnej oraz ludzi Rafała Dutkiewicza. Początkowo byli w koalicji z Jackiem Sutrykiem, ale szybko uznali że z prezydentem nie będzie im po drodze. Dziś Nowa PL w radzie miejskiej ostro krytykuje politykę władz miasta, często głośniej niż Prawo i Sprawiedliwość. Z pewnością ugrupowanie będzie chciało zmierzyć się wiosną z Sutrykiem. Najpoważniejszą kandydatką jest właśnie Magdalena Piasecka, która w latach 2017 - 2018 - za rządów Rafała Dutkiewicza - była już wiceprezydentem Wrocławia. Zobacz kolejnych kandydatów na następnych slajdach Autor: fb / Magdalena Piasecka