Czy Jackowi Protasiewiczowi uda się w październiku zachować mandat posła? Ten były polityk Platformy Obywatelskiej jest dziś parlamentarzystą klubu Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści. Jesienią wystartuje z list Trzeciej Drogi, ale dopiero z drugiego miejsca na wrocławskiej liście (pierwszy będzie poseł i były komentator sportowy Tomasz Zimoch). Nie ma pewności, czy Trzeciej Drodze uda się wprowadzić z Wrocławia aż dwóch posłów. Protasiewicz może więc zostać na lodzie. Czy będzie próbował powalczyć o stanowisko prezydenta Wrocławia? W kuluarach mówi się, że to bardzo możliwe. I nie po to, by wygrać - bo szanse Protasiewicza nie są ogromne. Ale po to, by wrocławianie nie zapomnieli o jego nazwisku - a ta pamięć może się przydać w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które czekają nas w czerwcu 2024, zaraz po wyborach samorządowych. Zobacz kolejnych kandydatów na następnych slajdach Autor: fb / Jacek Protasiewicz