We wrocławskich wyborach z pewnością będzie chciała zaistnieć także Konfederacja. Mówi się, że jej kandydatem na prezydenta miasta może być Paweł Przystawa, radny osiedla Oporów. Przystawa startuje także w jesiennych wyborach do Sejmu - ma trzecie miejsca na liście Konfederacji. Losy kandydata Konfederacji na prezydenta Wrocławia bardzo zależą od wyników jesiennych wyborów parlamentarnych. Czy po wyborach jej wszystkie frakcje zachowają jedność? Czy Konfederacja wejdzie w koalicję z PiS? Głównie od tego zależy, czy nadal będzie ona jedną z największych sił politycznych w Polsce. Zobacz następnych kandydatów na następnych slajdach Autor: Jakub Jurek