Automat musi przyjąć każdą zużytą butelkę lub puszkę, niezależnie od tego gdzie kupiliśmy napój. Nie będzie potrzebny do tego żaden paragon. Ale uwaga! Butelki i puszki nie mogą być zniszczone - nie wolno będzie ich zgniatać czy usuwać etykiet. Automat nie przyjmie też butelek i puszek, które kupiliśmy przed 1 października, a więc przed uruchomieniem systemu kaucyjnego. Opakowania po napojach nieobjętych systemem kaucyjnym wciąż będzie można wyrzucić do odpowiedniego pojemnika na odpady.
Czytaj dalej na kolejnych slajdach
Autor: Adobe Stock