Kaucja ma być doliczana dopiero przy kasie, sprzedawca nie może uwzględnić jej już w cenie produktu umieszczonej na półce. Kaucję zapłacimy we wszystkich sklepach, niezależnie od ich wielkości - będą ją musiały naliczać i małe sklepiki, i dyskonty, i wielkie markety.
Pieniądze będzie można odzyskać, przynosząc puszkę lub butelkę do specjalnych automatów skupujących. Muszą one powstać we wszystkich sklepach o powierzchni powyżej 200 metrów kwadratowych (a więc np. w dyskontach). W mniejszych sklepach uruchomienie automatu skupującego jest dobrowolne.
Czytaj dalej na kolejnych slajdach
Autor: Pixabay