Synagoga przy ulicy Oleśnickiej 11, w maju 1945 roku rozpoczęło działalność Żydowskie Zrzeszenie Religijne, które prowadziło tu dom modlitwy. W grudniu 1967 roku miało miejsce wykwaterowanie z budynku, ze względu na zagrożenie zawaleniem. Kamienicę wyremontowano, ale dom modlitwy już nigdy tu nie powstał.
Czytaj dalej na kolejnych slajdach
Autor: Autorstwa Bonio - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons