Kąpielisko Kallenbacha przy Wyspie Bielarskiej - jak nazwa wskazuje, założył je Friedrich Wilhelm Gustaw Kallenbach. Powstało w latach 1835-1837. Było to kąpielisko rzeczne, w którym miejsce do pływania było wyznaczone pomostami pływającymi na beczkach z zabezpieczonymi bokami i dnem. Kąpielisko działało blisko 100 lat - do lat 30. wieku XX. Zobacz, gdzie wrocławianie wypoczywali latem. Posługuj się ikonami strzałek lub przesuwaj zdjęcia na telefonie Autor: fotopolska.eu