STRZEGOMSKA
[middle1]Wiadukt ma powstać na przejeździe kolejowym tuż obok ronda Pileckiego, w sąsiedztwie centrum handlowego Factory. Kierowcy doskonale wiedzą, jak jest potrzebny. Zamknięte szlabany potrafią skutecznie zakorkować Strzegomską.
Czy do budowy wiaduktu dojdzie, dowiemy się do końca tego roku. Miasto złożyło już wniosek o sfinansowanie tej inwestycji w ramach programu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych, w tym ich przebudowa na skrzyżowania dwupoziomowe". Podobne wnioski złożyło 50 samorządów z całej Polski. Teraz będą one oceniane przez ekspertów. Do grudnia poznamy listę wybranych inwestycji. Sama budowa wybranych wiaduktów i tuneli ma potrwać do 2030 roku.