Trwają łowy na najlepszych specjalistów - na kilku portalach internetowych pojawiają się reklamy, które mają ściągnąć do naszego miasta najbardziej utalentowanych pracowników z całej Polski. Są oni kuszeni nie tylko atrakcyjnymi ofertami pracy, ale też wizją rozwoju Wrocławia na przestrzeni najbliższych 10 lat. Wspólna kampania Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i 19 firm ruszyła w połowie października i potrwa do końca roku.
"Ja we Wrocławiu" - pod tą nazwą kryje się nowy pomysł ARAW-u na zainteresowanie pracą w naszym mieście ludzi z całego kraju.
- Kampania jest ukierunkowana na pozyskanie wysoko wykwalifikowanych pracowników z różnych branż, m.in. programistów, finansistów, specjalistów od marketingu, sprzedaży czy zarządzania kadrami - mówi Ewa Kaucz z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.
Reklamy pojawiają się m.in. na Facebooku, Goldenline, Pracuj.pl, a także wśród wyników wyszukiwań w Google"u.
- Szukamy ludzi, którzy mają odpowiednie umiejętności i tak właśnie sprofilowane są reklamy. Badamy np. do jakich grup należą na Facebooku czy Goldenline, chcemy by konkretne oferty pracy trafiały do osób, które mogą być nimi najbardziej zainteresowane - tłumaczy Michał Kuzborski z agencji, która na zlecenie ARAW-u prowadzi kampanię.
Gdy już taka osoba połknie haczyk, czyli kliknie w reklamę, trafia na stronę, gdzie znajdzie oferty pracy z konretnej branży. Może też zobaczyć, jak Wrocław zmienił się w ciągu ostatniej dekady, a także poznać wizję miasta za kolejne 10 lat.
Po wypełnieniu krótkiego formularza, w którym oprócz interesującej oferty pracy, kandydat wybierze, gdzie chciałby mieszkać (czy np. woli klimatyczną kamienicę w centrum, czy może domek na przedmieściach) i jak lubi spędzać czas (szalejąc po klubach, na romantycznych spacerach itp.), potencjalny pracownik dowie się, jak jego życie we Wrocławiu może wyglądać za 10 lat.
W kampanii znalazło się około 150 oferty pracy z różnych branż. Do akcji przyłączyło się 19 firm.
- To uczestnicy programu Polski Czempion, ale też firmy z sektora zaawansowanych usług - dodaje Ewa Kaucz.
Pracowników szuka więc i polski Impel, Kruk czy Clarena, ale też BNY Mellon, HP, Nokia Siemens Networks czy Capgemini.
Na razie stronę jawewroclawiu.pl odwiedziło 50 tysięcy osób. Najwięcej z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.
- Szukamy pracowników z całej Polski. Chcemy im pokazać, że we Wrocławiu jest nie tylko dobra praca, ale, że to też świetne miejsce do życia - podkreśla Ewa Kaucz.
Kampania ruszyła w połowie października i potrwa do końca roku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze