Wielu wrocławskich działaczy PiS, ale i liderów partii z Warszawy, wciąż namawia do startu we wrocławskich wyborach posłankę Mirosławę Stachowiak - Różecką, która już dwa razy przegrała rywalizację o władzę we Wrocławiu. Sama posłanka za bardzo nie ma ochoty na ponowny start. – Ja bym w tej kampanii postawiła na nową twarz, na przedstawiciela jednak młodego pokolenia, kogoś młodszego. Kogoś, kto ze świeżą głową podejdzie do spraw wrocławskich. Kogoś, kto jest zakorzeniony w tych wrocławskich tematach – powiedziała niedawno na antenie Radia Wrocław. – Na przykład Andrzej Kilijanek właśnie reprezentuje te walory, o których powiedziałam – stwierdziła po chwili. Zobacz kolejne nazwiska na następnych slajdach