Ogród Botaniczny - założony w 1811 r. przez przyrodników profesorów Heinricha Friedricha Linka i F. Heyde miał powierzchnię 5 hektarów. Po zniszczeniach wojennych był porządkowany i odbudowywany. Ponownie został otwarty w 1948 r. W 1950 udostępniony publiczności początkowo tylko w niedziele i święta, a od roku 1958 także w pozostałe dni tygodnia. Obecnie zajmuje powierzchnię 7,5 hektara i znajduje się w nim ponad 11 tysięcy gatunków i odmian roślin. Zobacz, gdzie wrocławianie wypoczywali latem. Posługuj się ikonami strzałek lub przesuwaj zdjęcia na telefonie Autor: fotopolska.eu