Wyścigi konne na Partynicach - jak przypomina Wrocławski Tor Wyścigów Konnych, pierwszy regularny sezon wyścigowy rozpoczął się 11 lipca 1953 roku. Od tamtej pory z roku na rok rosła liczba startujących we Wrocławiu koni. W 1955 roku odbyło się aż 28 zawodów oraz rozegrano 226 gonitw. Autor: fb/Wrocławski Tor Wyścigów Konnych