Reklama

Będzie nowa sygnalizacja świetlna pod Kredką i Ołówkiem. Koniec z potrąceniami pieszych?

03/06/2013 00:00

Do końca roku na skrzyżowaniu osi Grunwaldzkiej i ulicy Bujwida, w rejonie akademików Kredka i Ołówek stanie nowa sygnalizacja świetlna. Dzięki temu ma nie dochodzić tam do częstych w ostatnim czasie potrąceń pieszych.

Do grudnia tego roku na skrzyżowaniu osi Grunwaldzkiej i ul. Bujwida powstanie sygnalizacja świetlna, co zdecydowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie, przede wszystkim ze względu na bliskie sąsiedztwo akademików i Uniwersytetu Przyrodniczego i Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.


 


 


Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach kilka razy dochodziło tam do wypadków i potrąceń pieszych. Urzędnicy zdecydowali więc, że aby zapewnić przechodniom większe bezpieczeństwo, konieczne jest postawienie sygnalizacji świetlnej.

Reklama

 


Zadanie będzie realizowane w trybie zaprojektuj i zbuduj. Wykonawcę prac oraz koszt ich przeprowadzenia poznamy po rozstrzygnięciu przetargu. Będzie to piąte skrzyżowanie objęte budową sygnalizacji świetlnej dla pieszych w tym roku.
jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości