Reklama

Euro-raport: Co czeka Czechów w hotelu Monopol

21/05/2012 00:00

Hotel Monopol będzie bazą pobytową dla reprezentacji Czech podczas Euro. I nasi południowi sąsiedzi nie powinni na nic narzekać, bo będą mieszkali w dużym luksusie.

Hotel już z zewnątrz prezentuje się bardzo okazale, ale jest to tylko zapowiedź tego, co można zobaczyć w środku.


 


- Czesi nie mają praktycznie żadnych specjalnych żądań. Ostatnio jedynie poprosili nas, aby w hotelu były piłkarzyki – z uśmiechem opowiada Magdalena Kaszewiak, dyrektor wrocławskiego hotelu Monopol. – Nawet kucharz będzie nasz, bo okazało się, że go doskonale znają i już dla nich gotował. Było to w 2008 roku, kiedy Czesi gościli w hotelu Monopol w Katowicach. Dla nas goszczenie jednej z drużyn grającej na Euro to ogromne wyróżnienie i prestiż.

Reklama

 


Po krótkiej rozmowie, czas na zwiedzanie. Po zakamarkach hotelu oprowadza nas pani Jagoda. Zaczynamy od podziemi, gdzie znajduje się Spa. Można się tam poczuć, jak w tajemniczych katakumbach. Jest tajemniczo, mroczno, a przede wszystkim cicho. Idealne miejsce do wypoczynku i regeneracji sił po trudach walki na boisku. Poza basenem, jacuzzi i siłownią jest tam również grota solna, sauny oraz pokoje rehabilitacyjne.


 


- Wszystko oczywiście będzie do dyspozycji Czechów, ale sądzimy, że częściej będą korzystali z odnowy biologicznej na stadionie. Jeżeli będą chcieli jeszcze odpocząć w ciszy, to będą mieli tutaj doskonałe warunki – opowiada pani Jagoda.

Reklama

 


Z podziemi windą jedziemy na samą górę. I to dosłownie, bo wyżej ponad nami jest już tylko niebo. Dach Monopolu, podobnie jak podziemia, to również świetne miejsce do odpoczynku. Znajdują się tam dwa olbrzymie tarasy i bary. - Teraz nie ma tutaj takiego klimatu jaki jest wieczorem, kiedy robi się ciemno i widać rozświetlone miasto. To także bardzo dobre miejsce do relaksu – dodaje pani Jagoda. Oczywiście pod warunkiem, że jest ciepło.

>Zobacz, w jakich warunkach mieszkać będą czescy piłkarze

Kolejny punkt zwiedzania – pokoje. Jest ich kilka rodzajów: od tradycyjnych dwuosobowych, po apartament Master. Reprezentacja Czech w sumie zajmie całe dwa piętra, czyli 47 pokoi. Pozostałe będą do dyspozycji gości. - Piłkarze i pozostali goście nie powinni sobie przeszkadzać. Chociaż na pewno będziemy musieli na czas Euro wprowadzić jakąś kontrolę na wejściu do hotelu, aby nikt postronny się tu nie dostał – wyjaśnia pani Jagoda.

Reklama

 


Standardowy pokój właściwie jest taki jak w wielu hotelach – łóżko, telewizor, łazienka i kilka mebli. Różnica jest jednak w wielkości. Jest w nim naprawdę dużo miejsca i swobodnie można się poruszać bez obaw, że o coś zawadzimy.


 


- Teraz przejdziemy do apartamentu prezydenckiego – informuje pani Jagoda. Po wejściu do środka pierwsze, co się rzuca w oczy, to przestrzeń. Apartament jest ogromny. Ma ponad sto metrów. Mieści się w nim salon, sypialnia, garderoba i otwarta łazienka. – Swobodnie można tutaj jeździć na rowerze – z uśmiechem opowiada nasza przewodniczka.

Reklama

 


Reprezentacja Czech wynajęła pokoje wszystkich kategorii. Kto, gdzie będzie spał, wie tylko kierownictwo czeskiej ekipy. Nie jest wykluczone, że w apartamencie prezydenckim ulokują się trenerzy, bo w końcu to ich pokój będzie głównym centrum decyzyjnym.


 


Poza Spa i pokojami, Czesi będą mieli jeszcze do dyspozycji pięć wyposażonych w nowoczesną technologię sal konferencyjnych. W jednej z nich będą spożywali posiłki, a kolejna będzie miała charakter rozrywkowy. Najpierw był pomysł, aby jadali w restauracji na parterze, ale ponieważ jest ona otwarta, kibice mogliby mieć do nich dostęp. Postanowiono więc odseparować piłkarzy, aby nikt nie zakłócał ich spokoju. W sali rozrywkowej znajdą się wspomniane już piłkarzyki oraz inne rozrywki.

Reklama

 


- Komu będziemy kibicowali? Dla nas byłoby najlepiej, gdyby Czesi dotarli aż do finału. Ale Polakom też oczywiście będziemy kibicowali – stwierdza z uśmiecham na zakończenie pani Jagoda. Nam pozostaje zazdrościć piłkarzom Czech, że niezależnie od wyniku na mistrzostwach, przynajmniej przez dwa tygodnie będą mogli korzystać z uroków hotelu Monopol.


Mariusz Wiśniewski

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości