Wrocławski szpital ponownie przyjmuje pacjentów! W czwartek, 23 kwietnia, wznowił działanie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka. W ostatnich dniach na pracownikach tej placówki medycznej wykonano testy na obecność koronawirusa.
Jak informuje Michał Nowakowski, rzecznik marszałka Cezarego Przybylskiego, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym są przyjmowani pacjenci i bez ograniczeń funkcjonują tam wszystkie oddziały zabiegowe (chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo- ortopedycznej, neurochirurgii, urologii oraz chirurgii dziecięcej) oraz SOR.
Przypomnijmy, że ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem u pacjenta oddziału anestezjologii, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka ograniczył działalność, a SOR zajmował się wyłącznie zabezpieczaniem przypadków na miejscu. W wąskim zakresie funkcjonowało tak kilka oddziałów zabiegowych.
W ostatnich dniach z inicjatywy marszałka Cezarego Przybylskiego przebadano blisko 1000 osób pracujących w dolnośląskich szpitalach. Testy pod kątem obecności koronawirusa zostały przeprowadzone w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, w szpitalu im. Marciniaka we Wrocławiu, w szpitalu w Jeleniej Górze, w Wałbrzychu i w Legnicy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze