Reklama

„Babie lato” dla seniorów

29/01/2010 00:00

We wrocławskim Centrum Informcji i Rozwoju Społecznego rusza nowy projekt zatytułowany „Babie lato we Wrocławiu – Centra Aktywizacji Lokalnej”. Potrwa on od stycznia 2010 do kwietnia 2011 i adresowany jest do osób po 50. roku życia.

Dzięki staraniom Gminy Wrocław Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego pozyskało 2 244 098 zł ze środków Unii Europejskiej, na to przedsięwzięcie, dedykowane osobom 50+.


 


Dzięki realizacji projektu ponad 500 osób będzie mogło skorzystać z bogatej oferty utworzonych Centrów, m.in. spotkań z autorytetami życia publicznego, zajęć sportowo – rekreacyjnych, projekcji filmowych, warsztatów nauki obsługi komputera i aplikacji Internetowych, nauki j. obcego, warsztatów dla animatorów społeczności lokalnej, i innych.

Reklama

 


Centra aktywizacji lokalnej (5 obiektów) zostaną powołane na terenie każdej dzielnicy Wrocławia, zgodnie z zasadą „sami o sobie”, a zakres zajęć będzie dopasowany do potrzeb osób starszych - mieszkańców danego osiedla.


 


Centra będą zlokalizowane przy:


 


ul. Legnickiej 65 (siedziba Fundacji Umbrella – Sektor3)


pl. Św. Macieja 11


ul. Stoczniowa 6 (siedziba Stow. Wrocław za Widawą – teren ZPL Hydral)


pl. Hirszfelda 17


ul. Hallera 115 (siedziba Fundacji Imago)


 


Centra będą zarządzane m.in. przez partnerów społecznych, a w działalność każdego z nich będą włączane instytucje edukacyjne, kulturalne, sportowe, miejskie, których celem jest pobudzenie integracji społecznej i aktywności mieszkańców danego osiedla.

Reklama

 


 


materiały prasowe, JS

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości