Znana z utworów takich „Walk of Life”, „Money For Nothing” czy „Romeo and Juliet” brytyjska formacja Dire Straits Legacy będzie gwiazdą 20. edycji Gitarowego Rekordu Świata. Muzycy z oryginalnego składu legendarnego brytyjskiego zespołu wystąpią we Wrocławiu 1 maja i pomogą w biciu Gitarowego Rekordu Świata 2022.
Dire Straits to zespół, który w ciągu kilkunastu lat działalności wydał 6 albumów studyjnych oraz kompilacje i albumy koncertowe. Łączna sprzedaż ich wszystkich krążków przekroczyła 120 milionów.
Brytyjska formacja przestała istnieć w 1995 roku, a ostatni koncert zagrała w 1992. Jej członkowie podjęli próbę namówienia frontmana, Marka Knopflera, do reaktywacji zespołu, ale bez skutku. W 2008 roku powołali więc do życia supergrupę Dire Straits Legacy złożoną zarówno z członków Dire Straits, jak i muzyków sesyjnych oraz towarzyszących zespołowi podczas tras koncertowych.
W trakcie wrocławskiego koncertu Dire Straits Legacy będzie można usłyszeć największe przeboje tej formacji. Muzycy wystąpią w składzie: klawiszowiec Alan Clark, uhonorowany przez Rock and Roll Hall of Fame jako znaczący członek Dire Straits, gitarzysta Phil Palmer („Dire Straits On Every Street”, „On the Night live”) oraz współpracujący blisko z Knopflerem perkusista Danny Cummings („On Every Street” i „On the Night live”), a także saksofonista Mel Collins („Love Over Gold", „Alchemy", „Twisting by the Pool”), gitarzysta Jack Sonni, pamiętany przez fanów jako “man in the red coat” tańczący wokół sceny na Brothers in Arms World Tour i Live Aid Concert oraz włoski klawiszowiec Primiano Di Biase. Frontmanem zespołu jest gitarzysta Marco Caviglia.
– Uwielbiamy grać razem. Mieliśmy swój udział w tworzeniu muzyki Dire Straits i zagraliśmy ją na setkach koncertów. Ta muzyka jest przesiąknięta naszą duszą – mówią artyści z Dire Straits Legacy.
Muzycy pomogą w ustanowieniu nowego Gitarowego Rekordu Świata 1 maja na wrocławskim Rynku, a następnie – jako Dire Straits Legacy – zagrają koncert w Hali Stulecia w ramach wrocławskiego festiwalu 3-Majówka. Tego dnia wystąpi również grupa Dżem oraz Luxtorpeda i Nocny Kochanek. Swój udział w festiwalu w dniach 2 i 3 maja potwierdzili już: Epica (holenderscy eksperci od symfonicznego metalu), Korpiklaani – folk-metalowa grupa z Finlandii, grająca trip hop Morcheeba oraz polscy muzycy: Kult, Pidżama Porno, Ørganek, Artur Rojek, Daria Zawiałow, Nosowska, Mery Spolsky i Brodka. Dla gitarzystów bijących rekord przygotowane będą bilety na koncerty w ulgowych cenach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze