Dolnośląska Szkoła Wyższa jako jedna z pierwszych niepaństwowych uczelni w Polsce otrzymała finansowanie międzynarodowego projektu w ramach programu Horyzont 2020. Celem projektu jest realizacja w międzynarodowym partnerstwie wspólnego europejskiego programu doktorskiego. Prof. Hana Červinková wzięła udział w inauguracyjnym spotkaniu w Insbrucku.
Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu jest jedną z pierwszych w Polsce niepaństwowych uczelni, która otrzymała finansowanie projektu pt. European Joint Doctorate in Teacher Education (EDiTE-EJD) w ramach programu Horyzont 2020, akcji Marie Skłodowska-Curie Innovative Training Networks (ITN) i będzie realizowany w latach 2015-2020.
Założeniem i celem projektu jest realizacja w międzynarodowym partnerstwie (Austrii, Portugalii, Rumunii, Węgier i Polski) wspólnego europejskiego programu doktorskiego. Celem projektu jest stworzenie wspólnego europejskiego programu kształcenia nauczycieli na poziomie doktorskim.
Projekt wypełni lukę między obszarem badań i nauki a obszarem praktyki edukacyjnej – pozwoli praktykom edukacji na profesjonalny rozwój, w którym będą oni mogli łączyć swoje doświadczenie zawodowe z pogłębioną refleksją naukową i podejściem badawczym. Europejska perspektywa projektu dotyczy budowania tożsamości „europejskiego nauczyciela” i „europejskości” w systemach edukacji różnych krajów UE.
W czasie trwania programu doktorskiego doktoranci będą mogli również prowadzić badania w partnerskich krajach poszerzając tym samym swoje kompetencje i ucząc się w odmiennych środowiskach. Liderem i jednym z czterech partnerów projektu jest Uniwersytet w Innsbrucku.
W prestiżowym gronie uczelni realizujących projekt są: Uniwersytet w Lizbonie, Uniwersytet w Bukareszcie oraz Uniwersytet Eötvös Loránd w Budapeszcie. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej projekt prowadzony będzie w Międzynarodowym Instytucie Studiów nad Kulturą i Edukacją na Wydziale Nauk Pedagogicznych.
Jego kierownikiem będzie prof. DSW dr hab. Hana Cervinkova, a koordynatorem Urszula Kłobuszewska. Projekt stanowi kontynuację poprzedniego projektu pt. European Doctorate in Teacher Education (2012-2014), którego celem było wypracowanie modelu programu doktorskiego. Niniejszy projekt będzie realizacją tego właśnie modelu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze