Czy Polsce grozi brak prądu ? Temu problemowi poświęcona będzie VII Międzynarodowa Konferencja ENERGETYKA 2012 organizowana przez Politechnikę Wrocławską do piątku.
Przestarzałe bloki w elektrowniach niebawem zostaną wyłączone, na budowę nowych potrzeba czasu. Czy oprócz gazu i ropy Polacy będą także skazani na elektrownie zza granicy? Eksperci wskazują na możliwość zakupu prądu z krajów, które mają nadwyżkę produkcji. Taki scenariusz doprowadzi do drastycznych podwyżek cen prądu.
Polacy nadzieje pokładają w odnawialnych źródłach energii oraz w zaawansowanych technologiach pozyskiwania energii. Czy stanowi to realną alternatywę i szansę, a może prawdziwą rewolucję w energetyce? Czy rząd zapewni Polsce bezpieczeństwo energetyczne poprzez realizację potrzebnych inwestycji, czy może poprzestanie na wprowadzaniu planów dotyczących efektywności energetycznej?
Konferencja zaczyna się na Politechnice Wrocławskiej w środę, 7 listopada i potrwa do piątku, 9 listopada. Jest organizowana przy udziale wielkich producentów energii elektrycznej: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., RWE Polska S.A. oraz KGHM Polska Miedź S.A Szczegóły i program na stronie. Podczas konferencji zaprezentują się wiodące firmy i instytucje z branży energetycznej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze