Reklama

Historyczne widowisko a później Bieg Racławicki

20/04/2012 00:00

Rada Osiedla Karłowice-Różanka oraz Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu zapraszają na obchody uczczenia 218 rocznicy Bitwy Racławickiej.

Uroczystości zaplanowane są na najbliższą sobotę. Wszystko zacznie się o godzinie 10 od przyjazd na koniu generała Tadeusza Kościuszki. Pod pomnikiem patrona Uczelni wystawiona zostanie warta honorowa, a studenci zaprezentują się w mundurach historycznych.


 


W trakcie uroczystości wystąpi chór „Cantilena”, a podchorążowie przedstawią widowisko historyczne „Przysięga na rynku w Krakowie”. O godz. 11.00 na trasę „Biegu Racławickiego” wyruszą pierwsi zawodnicy - uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimazjalnych. Najlepsi otrzymają puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów imprezy.

Reklama

 


Na zakończenie imprezy można będzie skosztować zupy kosyniera.


mw

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości