Wynalazł podwójną gitary i jest uznawany za za najszybszego gitarzystę wszech czasów. Michael Angelo Batio – bo o nim mowa – wystąpi na Gitarowym Rekordzie Świata 2022.
Wynalazca podwójnej gitary wystąpi 1 maja na wrocławskim Rynku oraz pomoże w próbie ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Świata. Dzień wcześniej, 30 kwietnia, będzie gościem specjalnym koncertu "Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów" we wrocławskim klubie Stary Klasztor.
Michael Angelo Batio – bo o nim mowa – to amerykański gitarzysta, który zasłynął grą na gitarze dwugryfowej (w kształcie litery V) oraz czterogryfowej (w kształcie litery X). – To twórca wielu technik, nauczyciel całego pokolenia młodych adeptów gitarowej sztuki, ucieleśnienie metalowego, szybkiego grania – opisują go organizatorzy wydarzenia.
Dodają, że został nazwany przez „Guitar One Magazine” „najszybszym gitarzystą-shrederem wszech czasów”. W 2004 roku sklasyfikowano go na 98. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów według magazynu Guitar World.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze