Urząd Miejski we współpracy z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął instalację bezpiecznych stojaków rowerowych. Każdy, kto ma dość rowerów opieranych o ścianę może wnioskować o taki stojak.
Mają one kształt odwróconej litery „U” – to najbardziej powszechny model w krajach europejskich o wysoko rozwiniętej kulturze rowerowej. Stojaki zapewniają bezpieczne podparcie dla roweru oraz pozwalają przypiąć ramę i koło. We współpracy z rowerzystami, przedsiębiorcami oraz społecznościami lokalnymi zostały wytypowane najkorzystniejsze lokalizacje dla parkingów rowerowych.
Aby wnioskować o stojak wystarczy podać szacunkową liczbę potrzebnych miejsc parkingowych dla rowerów i adres lokalizacji, a możliwość zamontowania tam stojaków zostanie sprawdzona. Można także dołączyć poglądowy schemat, szkic, bądź mapkę terenu ze wskazanym miejscem zamontowania stojaków w danej lokalizacji – znacznie przyspieszy to proces decyzyjny.
Formularz: wnioskuj o stojak – można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl.
Czy Wrocław jest przyjazny rowerzystom? (video)
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze