Reklama

Jeździsz rowerem? Wnioskuj o stojak!

07/10/2009 00:00

Urząd Miejski we współpracy z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta rozpoczął instalację bezpiecznych stojaków rowerowych. Każdy, kto ma dość rowerów opieranych o ścianę może wnioskować o taki stojak.

Mają one kształt odwróconej litery „U” – to najbardziej powszechny model w krajach europejskich o wysoko rozwiniętej kulturze rowerowej. Stojaki zapewniają bezpieczne podparcie dla roweru oraz pozwalają przypiąć ramę i koło. We współpracy z rowerzystami, przedsiębiorcami oraz społecznościami lokalnymi zostały wytypowane najkorzystniejsze lokalizacje dla parkingów rowerowych.


 


Aby wnioskować o stojak wystarczy podać szacunkową liczbę potrzebnych miejsc parkingowych dla rowerów i adres lokalizacji, a możliwość zamontowania tam stojaków zostanie sprawdzona. Można także dołączyć poglądowy schemat, szkic, bądź mapkę terenu ze wskazanym miejscem zamontowania stojaków w danej lokalizacji – znacznie przyspieszy to proces decyzyjny.

Reklama

 


Formularz: wnioskuj o stojak – można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl.


 


 


Czy Wrocław jest przyjazny rowerzystom? (video)


Magdalena Bober

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości