Reklama

Koniec z kradzieżami samochodów na Dolnym Śląsku?

09/10/2009 00:00

Statystyki są rewelacyjne. W ciągu ostatnich 10 lat niemal trzykrotnie spadła liczba kradzionych aut w naszym województwie. Jeszcze dekadę temu z dolnośląskich ulic co miesiąc znikało ponad 400 aut, zaś już w 2009 roku, do sierpnia skradziono "zaledwie" 921 samochodów.

Wiele czynników przyczyniło się do zniknięcia złodziei z naszych ulic. Jednym z lepszych pomysłów okazało się utworzenie w komendach policji specjalnych grup rozpracowujących złodziejskie gangi. Liczba kradzieży zmalała, ponieważ udało się wyłapać i wsadzić do więzień członków tych grup przestępczych. Nasiliła się kontrola podejrzanych o nielegalny proceder osób. Były one sprawdzane niemal przy każdej okazji, zatrzymywane do kontroli drogowych i legitymowane.


 


Wpływ na dobre wyniki w ściganiu złodziei miała również intensywna edukacja kierowców. Przestali oni parkować w ciemnych uliczkach, nie zostawiają w widocznym miejscu w aucie cennych przedmiotów, a przede wszystkim montują po kilka urządzeń alarmowych.

Reklama

 


Wysoką skutecznością odznaczają się akcje prewencyjne Policji. Jedną z nich jest inicjatywa "Stop 24". Kierowca, który do niej przystąpi, deklaruje, że nocą nie porusza się samochodem. Patrol, który o późnej porze zobaczy samochód z odblaskową nalepką akcji, od razu go zatrzyma, wylegitymuje i sprawdzi.


 


Niektóre akcje Policji przeciw złodziejom samochodów w ostatnich miesiącach:


 


- 18.06.2009r. - Policjanci wpadli na trop grupy, po tym jak szukali samochodu skradzionego z jednej z wrocławskich ulic. W wyniku prowadzonych działań dotarli do tzw. dziupli samochodowej. Znaleziono tam oprócz skradzionych samochodów również części i akcesoria samochodowe z co najmniej kilkudziesięciu aut oraz urządzenia elektroniczne służące do łamania zabezpieczeń,

Reklama

 


- 11.08.2009r. - Policjanci skontrolowali auto, którym jechało czterech mężczyzn. Okazało się, że samochód był kradziony, a w domu jednego z zatrzymanych znaleziono kolejny samochód pochodzący z nielegalnego źródła,


 


- 24.08.2009r. - Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki, realizując sprawę operacyjną, zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież samochodu osobowego, jaka miała miejsce kilka dni wcześniej we Wrocławiu. Ponadto, policjanci ustali, że podejrzany ma na swoim „koncie” jeszcze jedną kradzież auta. W wyniku dalszej realizacji sprawy, policjanci odzyskali dwa skradzione samochody.

Reklama

 


- 20.09.2009r. - Dolnośląska i niemiecka policja zatrzymały podczas wspólnej akcji sześć osób podejrzanych o kradzieże aut i samochodowych nawigacji satelitarnych. Dwie osoby zatrzymano we Wrocławiu i Legnicy, a cztery w Berlinie.


 


Maciek Raińczuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości