Konkurs "Przypadki Medyczne" jest adresowany do studentów uczelni medycznych. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie zlecenie odpowiednich badań, postawienie prawidłowej diagnozy i wybranie, dla danego pacjenta, odpowiedniego leczenia.
"Przypadki Medyczne" są organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny oraz portal przypadkimedyczne.pl.
Konkurs polega na tym, aby prawidłowo odpowiedzieć na trzy najważniejsze pytania:
Jakie, w przypadku pacjenta, badania należy wykonać?
Jaka jest diagnoza?
Jakie leczenie należy wdrożyć?
Konkurs składa się z 3 etapów:
etap online (test z pytaniami do specjalnie przygotowanych przypadków),
etap w miastach akademickich (pytania otwarte do specjalnie przygotowanych przypadków),
etap (finał) we Wrocławiu (konfrontacja z "pacjentem").
Studenci, którzy wezmą udział w konkursie mają szansę wygrać cenne nagrody.
Pierwszy etap odbędzie się między 15 a 29 marca.
Jako że finał odbędzie się we Wrocławiu patronem honorowym jest Rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu JM prof. dr hab. n. med. Ryszard Andrzejak. Patronami merytorycznymi są Kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Adam Szeląg oraz Kierownik Katedry i Zakładu Patofizjologii Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Witold Pilecki.
Więcej informacji o konkursie na stronie: przypadkimedyczne.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze