Reklama

Konkurs „Przypadki Medyczne”

12/03/2010 00:00

Konkurs "Przypadki Medyczne" jest adresowany do studentów uczelni medycznych. Uczestnicy konkursu będą mieli za zadanie zlecenie odpowiednich badań, postawienie prawidłowej diagnozy i wybranie, dla danego pacjenta, odpowiedniego leczenia.

"Przypadki Medyczne" są organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny oraz portal przypadkimedyczne.pl.


 


Konkurs polega na tym, aby prawidłowo odpowiedzieć na trzy najważniejsze pytania:


Jakie, w przypadku pacjenta, badania należy wykonać?


Jaka jest diagnoza?


Jakie leczenie należy wdrożyć?


 


Konkurs składa się z 3 etapów:


etap online (test z pytaniami do specjalnie przygotowanych przypadków),


etap w miastach akademickich (pytania otwarte do specjalnie przygotowanych przypadków),

Reklama

etap (finał) we Wrocławiu (konfrontacja z "pacjentem").


 


Studenci, którzy wezmą udział w konkursie mają szansę wygrać cenne nagrody.


 


Pierwszy etap odbędzie się między 15 a 29 marca.


 


Jako że finał odbędzie się we Wrocławiu patronem honorowym jest Rektor Akademii Medycznej we Wrocławiu JM prof. dr hab. n. med. Ryszard Andrzejak. Patronami merytorycznymi są Kierownik Katedry i Zakładu Farmakologii Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Adam Szeląg oraz Kierownik Katedry i Zakładu Patofizjologii Akademii Medycznej we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Witold Pilecki.

Reklama

 


Więcej informacji o konkursie na stronie: przypadkimedyczne.pl


Agnieszka Nesterowicz, materiały prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości