Policjanci z Komisariatu Wrocław Rakowiec zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzież metalowych elementów z terenu nieczynnej stacji uzdatniania wody.
Sprawcami są mieszkańcy Wrocławia w wieku od 19 do 27 lat. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu i kradzieży z terenu nieczynnej stacji uzdatniania wody rozpoczęli poszukiwanie sprawców tego czynu.
W trakcie zbierania informacji funkcjonariusze ustalili, że doszło do włamania i kilku kradzieży elementów metalowych. Wytypowali, a następnie zatrzymali pięciu podejrzanych. Funkcjonariusze udowodnili dwóm z nich włamanie i kradzież, natomiast trzem pozostałym kradzież.
Sprawcy kradli zawory, rury, silniki elektryczne, złączki oraz inne elementy metalowe, które można by sprzedać w punkcie skupu złomu. Straty jakie spowodowali to ok. 5 tysięcy złotych.
Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze