Reklama

Lider Bezpartyjnych o ugrupowaniu Sutryka: „Nawet partyjni działacze, zaczynają się dusić w »gorsecie partii«”

04/03/2021 13:56

Lider Bezpartyjnych Samorządowców Robert Raczyński cieszy się z powstania na Dolnym Śląsku nowego stowarzyszenia zrzeszającego samorządowców. Prezydent Lubina przyznał, że choć nowe ugrupowanie, na którego czele stoi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, składa się w dużej mierze z polityków związanych z partiami politycznymi, to liczy na dobrą współpracę na rzecz regionu.

Raczyński fakt powołania nowego stowarzyszenia skomentował podczas konferencji „Do czego są potrzebni Bezpartyjni Samorządowcy w polityce?”. Lider ugrupowania, które współrządzi w dolnośląskim sejmiku, przyznał że informację o zawiązaniu się nowego stowarzyszenia samorządowców przyjął z uznaniem. – Fajnie, że będziemy mieć jakiegoś partnera w terenie, który zaczyna podobnie myśleć – mówił podczas czwartkowej konferencji. – Szkoda, że nikt z tych organizatorów nie zadzwonił do mnie, bo złożyłbym im gratulacje – dodał.


Lider Bezpartyjnych Samorządowców zauważył, że stowarzyszenie Dolny Śląsk Wspólna Sprawa jest współtworzone w dużej mierze przez polityków należących albo powiązanych z partiami politycznymi, jednak przyznał, że mimo tego liczy na dobrą współpracę i realizację wspólnych celów.

Reklama

– To cenna inicjatywa, bo przecież założyli ją w większości działacze Platformy Obywatelskiej. Czyli ci, którzy sami doświadczyli tego, że ten "gorset partyjny" strasznie uwiera. To znaczy, eliminuje ich z możliwości wpływania na decyzje polityczne i nie tylko polityczne, rozwoju swojego regionu. Postanowili porzucić szyld partyjny na rzecz organizowania się dobrowolnego wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – mówił Robert Raczyński. – To poważny krok w kierunku takim, że nawet ci partyjni działacze, zaczynają się dusić w „gorsecie partii” i widzą potrzebę bezpartyjności tzn. zajęcie się problemami dnia codziennego, a nie działaniem na rzecz satysfakcji swoich central partyjnych – dodał prezydent Lubina.


Przypomnijmy, że stowarzyszenie Dolny Śląsk Wspólna Sprawa zostało założone w poniedziałek. Pod deklaracją założycielską podpisało się 48 samorządowców z Dolnego Śląska, w tym 5 prezydentów miast: 3 wybranych w ostatnich wyborach z list Koalicji Obywatelskiej (Jacek Sutryk z Wrocławia, Jerzy Łużniak z Jeleniej Góry i Roman Szełemej z Wałbrzycha) oraz dwójka startujących z własnych komitetów, ale powiązanych z SLD (Beata Moskal-Słaniewska ze Świdnicy i Tadeusz Krzakowski z Legnicy).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości