W niedzielę - 2 czerwca - baseballiści Barons Wrocław zmierzą się z Silesią Rybnik - aktualnym mistrzem Polski. Wrocławianie po dwóch wygranych w Żorach przesunęli się na 4. miejsce w ligowej tabeli (bilans 5 wygranych - 7 porażek), a ich rywale z Rybnika zajmują 3. miejsce (6-10). Pojedynki z zespołem z Rybnika będą miały bardzo duże znaczenie w walce o awans do wrześniowych play-offów, w których zagrają pierwsze cztery zespoły po fazie zasadniczej.
W drużynie Silesii występuje dwóch Japończyków - Ryoma Watanabe (obecny trener reprezentacji Polski) oraz Kenjiro Hatakeyama, którzy stanowią o sile rybniczan. Do zespołu Baronów wraca po tygodniowej przerwie trener zespołu - Jaron Dorchinez, który nie uczestniczył w ostatnich meczach. Pojedynki zapowiadają się na bardzo wyrównane i na pewno nie zabraknie w nich emocji. W pierwszej rundzie w Rybniku zanotowaliśmy jedną wygraną Silesii 10:3 i jedną Baronów 11:2.
Przypomnijmy, że pojedynki ligowe odbywają się w formie dwumeczów, z czego pierwszy trwa 9 zmian, natomiast drugi siedem. W niedzielę początek pierwszego spotkania zaplanowano na godzinę 12.
CZYTAJ WIĘCEJ -> WROCŁAWSKA ARENA SPORTU ZDEWASTOWANA
Kolejne starcie Baronów odbywać się w będzie w cieniu niedawnej dewastacji Wrocławskiego Diamentu. Betonowe boksy dla zawodników zostały pomazane wulgarnymi napisami, co jakiś czas notowane są też inne akty wandalizmu na małym boisku baseballowym, na którym swoje treningi mają dzieci z sekcji młodzieżowej wrocławskiego klubu. Barowie zachęcają, by razem kibicować w niedzielę i powiedzieć "stop" głupocie i nienawiści.
Początek meczów o godzinie 12 na boiskach przy alei Niepodłegłości na Zakrzowie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze