Reklama

MPK wraca do stref bezpieczeństwa w pojazdach. Domagali się tego związkowcy

08/10/2020 09:53

Po nagłym wzroście zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku (w środę rekordowe 184 przypadki w dobę) i pismach od związkowców MPK Wrocław zdecydowało się wrócić do wydzielania stref bezpieczeństwa dla kierowców i motorniczych.


W środę, 7 października, Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP MOZ Wrocław zwrócił się do prezesa MPK Wrocław, Krzysztofa Balawejdera, z apelem o przywrócenie stref bezpieczeństwa w tramwajach i autobusach. Tydzień wcześniej z podobną prośbą wystąpiła Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy MPK Wrocław. 
 
Strefy buforowe polegają na wyłączeniu z użycia przez pasażerki i pasażerów przednich drzwi pojazdów komunikacji miejskiej i oddzieleniu tej części sztuczną szybą z zakazem wejścia. Związkowcy skierowali te pisma do zarządu spółki, zaniepokojeni pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Polsce i na Dolnym Śląsku.
 
W czwartek rano Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu ogłosiło powrót wydzielonych stref w tramwajach i autobusach, które funkcjonowały już wiosną. Zaczną się one sukcesywnie pojawiać we wszystkich pojazdach MPK. Jak tłumaczą władze MPK, decyzja ta była tak naprawdę niezależna od żądań związkowców i ma związek z gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości