„Nagrodę Metropolity Wrocławskiego” otrzymało pięciu wyróżniających się studentów wrocławskich uczelni: Grzegorz Matla z Politechniki Wrocławskiej, Malwina Grządziel z Papieskiego Wydziału Teologicznego, Małgorzata Piekoszowska z Akademii Sztuk Pięknych, Diana Pardela z Akademii Muzycznej oraz Kamila Wawrocka z Uniwersytetu Przyrodniczego. Nagrody mają na celu wspieranie zdolnych, ale będących w trudnej sytuacji materialnej studentów wrocławskich uczelni.
O przyznaniu „Nagrody Metropolity Wrocławskiego” decyduje kapituła na podstawie wniosków składanych przez uczelnie. Kryterium wyboru laureatów były wysokie kwalifikacje i kompetencje zdobyte podczas dotychczasowych studiów, wyrażające się m.in. w wysokiej średniej ocen w minionych latach akademickich. Kapituła brała także pod uwagę zaangażowanie społeczne zgłoszonych do nagrody studentów. W tym roku wpłynęło 39 zgłoszeń z 10 szkół wyższych.
Nagrody wręczył abp Marian Gołębiewski podczas spotkania noworocznego ze środowiskiem akademickim w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. podczas spotkania noworocznego ze środowiskiem akademickim w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. W imieniu środowiska akademickiego głos zabrał prof. Bogusław Fiedor – rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola, Częstochowy i Zielonej Góry. Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski wręczył abp. Marianowi Gołębiewskiemu Medal 100-lecia Nauk Technicznych we Wrocławiu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze