Reklama

Nagroda Metropolity Wrocławskiego dla wrocławskich studentów

17/01/2011 00:00

„Nagrodę Metropolity Wrocławskiego” otrzymało pięciu wyróżniających się studentów wrocławskich uczelni: Grzegorz Matla z Politechniki Wrocławskiej, Malwina Grządziel z Papieskiego Wydziału Teologicznego, Małgorzata Piekoszowska z Akademii Sztuk Pięknych, Diana Pardela z Akademii Muzycznej oraz Kamila Wawrocka z Uniwersytetu Przyrodniczego. Nagrody mają na celu wspieranie zdolnych, ale będących w trudnej sytuacji materialnej studentów wrocławskich uczelni.

O przyznaniu „Nagrody Metropolity Wrocławskiego” decyduje kapituła na podstawie wniosków składanych przez uczelnie. Kryterium wyboru laureatów były wysokie kwalifikacje i kompetencje zdobyte podczas dotychczasowych studiów, wyrażające się m.in. w wysokiej średniej ocen w minionych latach akademickich. Kapituła brała także pod uwagę zaangażowanie społeczne zgłoszonych do nagrody studentów. W tym roku wpłynęło 39 zgłoszeń z 10 szkół wyższych.


 


Nagrody wręczył abp Marian Gołębiewski podczas spotkania noworocznego ze środowiskiem akademickim w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. podczas spotkania noworocznego ze środowiskiem akademickim w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. W imieniu środowiska akademickiego głos zabrał prof. Bogusław Fiedor – rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola, Częstochowy i Zielonej Góry. Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski wręczył abp. Marianowi Gołębiewskiemu Medal 100-lecia Nauk Technicznych we Wrocławiu.

Reklama

 


an

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości