Już za miesiąc zostaną otwarte drzwi dla petentów w nowym urzędzie miejskim. Za 26 milionów złotych na rogu ulic Świdnickiej i Bogusławskiego powstał sześciokondygnacyjny biurowiec w odcieniach szarości i beżu.
Za miesiąc magistrat będzie przyjmował nas w nowoczesnym i eleganckim budynku. Na parterze znajdzie się wydział spraw obywatelskich, gdzie będziemy mogli skorzystać z siedmiu nowych stanowisk obsługi bezpośredniej. To tam swoje sprawy załatwią kierowcy, którzy chcą starać się o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy czy zgłaszają się po dokumenty auta zatrzymanego przez policję.
Do nowego urzędu udamy się także po dowód osobisty, co przyda się bez wątpienia w 2011 roku, kiedy to czeka nas jego kolejna, przymusowa wymiana.
Wewnątrz nowoczesnego budynku znajdować się będą duże tablice informacyjne, które wskażą nam drogę do właściwego dla nas okienka. Nowy magistrat ma być przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Duże okna rozświetlą urzędnicze pomieszczenia w kolorach pastelowych i z drewnianymi wstawkami w kolorze orzecha.
Na wyższe piętra nowego budynku urzędu zostaną przeniesione różne wydziały, które dziś rozproszone są po całym mieście. Będą to m.in. wydział środowiska i rolnictwa (dziś przy ul. Michalczyka) oraz Biuro Zarządzania Funduszami Europejskimi (Sukiennice).
Jest jednak pewna sprawa, której na pewno nie przemyślano. Mianowicie, urzędnicy nie zaplanowali w tej okolicy żadnego dodatkowego parkingu...
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze