Reklama

OmNIBus: Śladami elektronu wędrowniczka

19/05/2010 00:00

W ramach projektu „Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie” 21 maja wyruszy po raz drugi omNIBus „leniwie, ospale i biegu przyspieszy i będzie gnać coraz prędzej i spieszyć się, spieszyć by zdążyć na czas” do Wrocławia, gdzie odbędzie się naukowe show przygotowane przez „szalonych” naukowców z Politechniki Poznańskiej.

omNIBus to innowacyjny sposób nauczania, który w zeszłym roku cieszył się niezwykłą popularnością. Jest „żywym”, interaktywnym pokazem doświadczeń, w którym wszyscy ochotnicy mogą uczestniczyć i uczyć się poprzez zabawę. W tym roku będzie podobnie. Gimnazjaliści, którzy wezmą udział w demonstracjach będą mogli choć przez chwilę stać się prawdziwymi naukowcami i będą mieli możliwość asystować podczas tych niezwykłych eksperymentów.


 


To bardzo istotne, że uczniowie nie będą tylko biernymi odbiorcami, ale będą brali czynny udział w pokazach, gdyż przyswajalność nauki jest wówczas znacznie wyższa. Głównym celem pokazów jest nauka. Bezpośrednio po tematycznych pokazach doświadczeń planowane są dla wszystkich chętnych uczniów „narady naukowców” prowadzone w formie prowokowanej "burzy mózgów". Wszystkie zestawy doświadczalne po zakończeniu pokazów będą także dostępne dla uczniów do bezpośredniej „zabawy".

Reklama

 


W tym roku wykłady odbędą się pod tytułem „Śladami elektronu wędrowniczka”. Młodzież podczas wykładów dowie się wielu ciekawostek np. ile kosztuje piorun, kiedy włosy „staja dęba” albo jak zbudować „alarm doskonały”. Omnibus doświadczeń jest uzupełnieniem programu zajęć o wiedzę z zakresu wykorzystania nauki i nowych technologii na gospodarkę i życie codzienne.


 


Uczestnictwo w wykładach ma pozwolić na identyfikacje wielkich odkryć fizyki, chemii u podstaw konstrukcji współczesnych wytworów inżynierii i urządzeń wysokiej technologii jak np. telefony komórkowe, mp3 itd. Dzięki pokazom uczniowie będą mogli sami przekonać się co dzieje się wokół telefonu komórkowego.

Reklama

 


omNIBus pojawi się we wszystkich 16 województwach.


Pokaz we Wrocławiu: 21 maja o godz. 13.00 w Hotelu Jester przy ul. Kowalska 63.


Agnieszka Nesterowicz, materiały prasowe

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości