Niedługo po Nowym Roku przy dwóch ulicach we Wrocławiu zacznie obowiązywać strefa płatnego parkowania. Sprawdźcie szczegóły.
Od 12 stycznia 2026 r. trzeba będzie płacić za postój w dwóch nowych lokalizacjach we Wrocławiu – na ulicach Przestrzennej i Bocznej. To rozszerzenie strefy płatnego parkowania na osiedlu Huby, o które wnosili sami mieszkańcy.
Na ulicach Przestrzennej i Bocznej zainstalowano łącznie 4 parkomaty obsługujące 160 miejsc parkingowych — na Przestrzennej będzie 119 miejsc, na Bocznej zaś 41. Oba rejony należą do XIII podstrefy Strefы Płatnego Parkowania (SPP).
Opłaty obowiązują w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 18:00. Stawki za godzinę postoju to:
Sposoby płatności i abonamenty
Kierowcy mogą regularnie płacić za parkowanie za pośrednictwem parkomatu — gotówką, blikiem czy aplikacji mobilnych takich jak SkyCash lub AnyPark. Znacznie taniej wychodzą jednak abonamenty, które mogą nabyć mieszkańcy osiedla.
Osoby zameldowane na terenie podstrefy, posiadające tytuł własności pojazdu i rozliczające podatek PIT we Wrocławiu mają możliwość kupienia abonamentu. Do 30 grudnia 2025 r. działają zdecydowanie preferencyjne ceny: 10 zł miesięcznie lub 100 zł za rok na pierwsze auto. Od 1 stycznia 2026 r. ceny wzrosną na 19 zł/miesiąc i 190 zł/rok.
Abonament można kupić online w e-sklepie (pamiętając o tym, że weryfikacja danych trwa do 3 dni roboczych) lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta ZDiUM.
Ostatnia okazja na tańszy abonament
Mieszkańcy zainteresowani kupnem abonamentu powinni pamiętać, że 31 grudnia Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne ze względu na obowiązkową roczną inwentaryzację. Wcześniej, we wtorek 30 grudnia 2025 r., biuro wydłuża godziny pracy do godz. 17:00. To ostatnia okazja na skorzystanie ze starszych stawek abonamentowych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Oba rejony należą do XIII podstrefy Strefы Płatnego Parkowania (SPP)"...."Strefы". Czujecie? Polskie media przechodzą stopniowo na cyrylicę. Ukrainizacja życia w Polsce nabiera tempa...A może bardziej набирает обороты?
"Oba rejony należą do XIII podstrefy Strefы Płatnego Parkowania (SPP)"...."Strefы". Czujecie? Polskie media przechodzą stopniowo na cyrylicę. Ukrainizacja życia w Polsce nabiera tempa...A może bardziej набирает обороты?