Po dwugodzinnej dyskusji, pomimo wielu racjonalnych argumentów by tego nie robić, radni miejscy głosami klubu prezydenckiego zdecydowali się wprowadzić podwyżkę cen biletów.
Od 1 maja 2012 roku zaczną obowiązywać nowe ceny za przejazdy komunikacją miejską w naszym mieście.
Za jednorazowy bilet normalny zapłacimy 3 zł, za ulgowy 1,50 zł, a na linie pospieszne 3,20 zł.
Bilet 30 dniowy na dwie linie będzie kosztował 60 zł, a na wszystkie linie normalne - 90 zł.
Za podwyżkami głosowali: Bohdan Aniszczyk, Modest Aniszczyk, Wojciech Błoński, Jan Chmielewski, Krzysztof Kilarski, Jarosław Krauze, Piotr Kuczyński, Henryk Macała, Renata Mauer-Różańska, Jerzy Michalak, Damian Mrozek, Urszula Mrozowska, Andrzej Nabzdyk, Katarzyna Obara-Kowalska, Jacek Ossowski, Urszula Wanat, Małgorzata Zawada, Maria Zawartko, Maciej Zegan, Wanda Ziembicka-Has.
Przeciw zagłosowali radni PO oraz PiS-u.
– Jest chaos i brak logiki w organizowaniu transportu. Urzędnicy mówią o poprawie komunikacki, ale mieszkańcy Leśnicy, Sępolna czy Oporowa wcale nie mają lepiej – mówiła Renata Granowska, szefowa klubu PO.
– Nie chciałabym, żeby we Wrocławiu, jak u Barei organizowano Dnia Pieszego Pasażera, w scenie w której przez niezapowiedzianą awarię “Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, realizując hasło: Ludziom dobrej roboty. Rozrywka i humor, w związku z awarią komunikacji zaprasza pasażerów na placyk przy skwerze – dodała.
Czesław Palczak z PiS-u, poza przekonywaniem, że kolejna podwyżka podczas kryzysu nie jest dobrym pomysłem dodał:
– Kiedy w 2008 roku podnosiliśmy ceny biletów efekty były dokładnie przeciwne do zakładanych. Zamiast wzrostu przychodów z ich sprzedaży pojawił się ich spadek. Przecież w 2007 roku miasto zarobiło 122 mln zł, a w 2009 roku tylko 112. Może się okazać, że podnosząc ceny będzie spadek – uzasadniał.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze