Reklama

Rooibosowe ciasteczka zainaugurują 4 rok istnienia Akademii Młodego Kucharza we Wrocławiu

17/08/2015 00:00

Od września Akademia Młodego Kucharza rozpoczyna nowy rok szkolny z zajęciami kulinarnymi. Dzieci nauczą się tam przygotowywać nie tylko pyszne, ale też zdrowe przekąski które mogą, zabrać ze sobą do szkoły. Między innymi dowiedzą się, jak przygotować wyjątkowe ciasteczka z naparem z afrykańskiej herbaty rooibos, którą mogą pić także dzieci, ponieważ zawiera dużo dobrych mikroelementów i wcale nie ma kofeiny.

Podczas gotowania, jak zwykle nie zabraknie śmiechu i miłej atmosfery, zagadek i ciekawostek kulinarnych, smakowania nowych składników i próbowania oryginalnych przypraw. A po zajęciach każde z dzieci będzie mogło spałaszować samodzielnie przygotowane smakołyki. Dzieci otrzymają też przepisy z recepturą ciasteczek, aby mogły w domu powtórzyć swoje pyszne dzieło.


 


Na praktyczne zajęcia gotowania mogą się zapisywać dzieci w różnym wieku dołączając do swojej grupy wiekowej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu popołudniami. Nauka praktycznego gotowania ułatwia dzieciom nabycie cennych umiejętności kulinarnych przydatnych przez całe życie. Program zajęć Akademia dostosowuje do poszczególnych grup wiekowych.

Reklama

 

 


W grupie Mały Kucharz (3-6 lat) przedszkolaki chętnie uczą się rozpoznawać rozmaite smaki, próbują przypraw, poznają zapachy i rozwiązują zagadki kulinarne.


 


Praktyczne zajęcia, podczas których dzieci przyrządzają określone danie, są także doskonałą okazją do liczenia i odmierzania składników, nazywania kolorów i kształtów czy pierwszych samodzielnych prób przygotowywania całych posiłków od początku do końca. Na koniec zajęć wszystkie dzieci zasiadają wspólnie do stołu, aby zjeść przygotowaną przez siebie potrawę.

Reklama

 


Podczas praktycznych zajęć w grupie Młody Kucharz (7-10 lat) oraz Młody Szef Kuchni (11-15 lat) nasi adepci sztuki kulinarnej uczą się przygotowywać zróżnicowane dania włącznie z pierwszymi próbami obróbki mięsa czy ryb. Eksperymentują i próbują tworzyć własne kompozycje smakowe posługując się różnymi kuchennymi akcesoriami, a także wykorzystując techniki sprawnego, ale bezpiecznego siekania, krojenia i wiele innych umiejętności ułatwiających kucharzom pracę.


 


Uczą się też samodzielnie interpretować przepisy z książek kucharskich, jak również poznają zasady łączenia składników i przypraw. Do wybranej grupy można dołączyć na cykliczne zajęcia bądź jednorazowe pod warunkiem wolnych miejsc.

Reklama

 


Więcej informacji o akademii oraz cennik zajęć w tym miejscu.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości