Reklama

Rusza rozbiórka mostu Słodowego. Remont skończy się wiosną przyszłego roku

29/10/2012 00:00

Później niż pierwotnie zakładano ruszą prace remontowe na moście Słodowym, łączącym wyspę Słodową z wyspą Młyńską. Wszystko przez przeciągające się rozstrzygnięcie przetargu - od wyniku postępowania odwołała się bowiem jedna z firm. Ostatecznie jej odwołanie zostało uznane i to właśnie ona zajmie się modernizacją mostu. W tym tygodniu robotnicy wezmą się za rozbiórkę stuletniej przeprawy, a remont potrwa do końca kwietnia przyszłego roku.

Jak informowaliśmy w sierpniu, najpierw Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta jako najkorzystniejszą uznał ofertę firmy Skanska, po uprzednim odrzuceniu dwóch innych ofert. Jedna z wykluczonych firm - Kolbet (która zaproponowała najniższą cenę - 2,7 mln złotych) odwołała się od wyników postępowania. Ostatecznie urzędnicy uznali ten protest i to właśnie to przedsiębiorstwo wyremontuje most Słodowy.

W tym tygodniu ruszą przygotowania do rozbiórki obiektu. Przedstawiciele ZDiUM zapewniają, że nie spowoduje to żadnych utrudnień w komunikacji z wyspą Słodową.

- Już od dawna równolegle do mostu Słodowego funkcjonuje przeprawa tymczasowa. Będzie wykorzystywana aż do ukończenia prac remontowych na moście - informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

W ramach prac zaplanowano roboty mostowe, drogowe, konstrukcyjne, teletechniczne, kanalizacyjne, elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe oraz wycinkę drzew.

- Cała konstrukcja zostanie wzmocniona, umocnione będzie też posadowienie przeprawy na gruncie. Konstrukcja będzie podniesiona o około 40 centymetrów ze względu na wymogi przeciwpowodziowe – mówiła w kwietniu Katarzyna Hawrylak-Brzezowska, miejska konserwator zabytków.

Prace umożliwiające przywrócenie ruchu kołowego na moście Słodowym powinny zakończyć się jeszcze w grudniu bieżącego roku. Reszta prac potrwa do końca kwietnia 2013 roku.


tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości