Reklama

Śląsk wraca do domu. Wrocławianie czekają na zwycięstwo

18/02/2022 15:30

Po raz pierwszy w tym roku Śląsk Wrocław zagra na własnym stadionie. W 22. kolejce PKO Ekstraklasy zielono-biało-czerwoni podejmować będą Piast Gliwice. Dla WKS-u to ważny mecz. Wrocławianie na zwycięstwo czekają od 27 listopada!

W tabeli piłkarskiej PKO Ekstraklasy przed rozpoczęciem 22. kolejki Śląsk zajmował dwunaste miejsce. Zielono-biało-czerwoni nad strefą spadkową mieli tylko pięć punktów przewagi. Już to swiadczy o tym, jak bardzo drużyna prowadzona przez Jacka Magierę potrzebuje zwycięstwa w najbliższym spotkaniu.


O trzy punkty nie będzie jednak łatwo. Rywalem WKS-u będzie bowiem Piast Gliwice - drużyna, która co prawda w tabeli jest tylko jedno miejsce wyżej i ma jedno "oczko" więcej, ale ma też spore ambicje. Świadczy o tym choćby to, jak bardzo gliwiczanie zimą byli aktywni na rynku transferowym.

Reklama

Wrocławianie mają jednak sobie i swoim kibicom coś do udowodnienia. Śląsk po raz ostatni w rozgrywkach ligowych triumfował 27 listopada, kiedy to pokonał 2:1 Stal Mielec. Od tego czasu dwukrotni mistrzowie Polski czterokrotnie z boiska zeszli pokonani, a także zanotowali jeden remis. Czas więc na przełamanie - tym bardziej, że drużyna Jacka Magiery po raz pierwszy w tym roku rozegra mecz na własnym stadionie.


Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice odbędzie się w sobotę, 19 lutego. Początek spotkania na Tarczyński Arena Wrocław o godzinie 17:30.


dart

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości