Reklama

Studenci zjedli śniadanie z rektorem na początek Wittigalii [ZDJĘCIA]

27/05/2019 14:13

Studenci Politechniki Wrocławskiej rozpoczęli Wittigalia. W poniedziałkowy poranek zjedli wspólne śniadanie z władzami uczelni. – Bawcie się dobrze i odpocznijcie od zajęć  - zachęcał rektor prof. Cezary Madryas.

„Śniadanie z rektorem” już od 9 lat inauguruje studenckie święto na Politechnice Wrocławskiej. Dla uczestników przygotowano tysiąc posiłków, składających się z kanapki, napoju i jabłka. Każdy dostał też okolicznościowy kubek i pakiet informacji o zbliżających się wydarzeniach.


– Cieszę się, że razem zaczynamy zabawę od śniadania, bo to już nasza wieloletnia tradycja. Pogoda dopisuje, wiele wydarzeń przed wami, więc korzystajcie – mówił rektor do studentów zgromadzonych w SKS.


Siedmioro młodych naukowców, którzy prowadzą badania na Politechnice Wrocławskiej, zostało docenionych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i otrzymało wsparcie z programu Start. To trzeci najlepszy wynik spośród wszystkich szkół wyższych w kraju.

Reklama

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyznała stypendia Start już po raz 27. Uroczystość nagrodzenia najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski odbyła się w sobotę na Zamku Królewskim w Warszawie. Łącznie wyróżniono 100 młodych badaczy i badaczek, których uhonorowano rocznym stypendium w wysokości 28 tys. zł.


Siedmioro z nich reprezentuje Politechnikę Wrocławską. Są to: dr inż. Bartosz Błasiak (dziedzina chemia fizyczna, Wydział Chemiczny), dr inż. Róża Goścień (dziedzina informatyka, Wydział Elektroniki), dr inż. Błażej Jaworowski (dziedzina fizyka, Wydział Podstawowych Problemów Techniki), dr inż. Piotr Klukowski (dziedzina bioinformatyka, Wydział Informatyki i Zarządzania), dr inż. Adam Moyseowicz (dziedzina technologia chemiczna, Wydział Chemiczny), dr inż. Olga Rac-Rumijowska (dziedzina elektronika, Wydział Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki) i dr inż. Wioletta Rut (dziedzina chemia, Wydział Chemiczny).

Reklama

Start to największy program stypendialny dla najlepszych polskich badaczy przed trzydziestym rokiem życia. Stypendia, które można przeznaczyć na dowolny cel, mają wesprzeć finansowo młodych naukowców w trudnych początkach kariery badawczej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce.


W tym roku laureatów wyłoniono spośród 899 kandydatów.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości