Reklama

Tramwaj Plus wyrusza na Kozanów, ale kosztem pasażerów z innych osiedli

29/03/2012 00:00

To historyczne wydarzenie. W sobotę zostaną uruchomione pierwsze regularne kursy tramwajowe na Kozanów. Zapłacą za to mieszkańcy Maślic, Gądowa, Popowic, Szczepina i Bartoszowic, którym urzędnicy zlikwidują lub skrócą linie autobusowe.

By oddać cesarzowi co cesarskie przyznajmy – to wielkie wydarzenie. Kozanów na tramwaj czekał wiele lat.
Teraz dostanie aż dwie linie:
31Plus będzie jeździć ze Stadionu Miejskiego na Pilczycach (od strony ul. Królewieckiej) na Gaj,
32Plus pojedzie z Kozanowa (z Dokerskiej) na Gaj.
- Obie linie będą zsynchronizowane tak, żeby jeździły co 6 minut w godzinach szczytu – mówi Adam Więcek z wydziału transportu urzędu miejskiego.

Oprócz tego od soboty wydzielone będzie torowisko na Podwalu między pl. Jana Pawła II i pl. Orląt Lwowskich. Ale zmieni się o wiele więcej.


Ceną za nową linię tramwajową (pojawi się tylko jedna, czyli 31Plus, bo 32 już jeździ – i w sobotę tylko zmieni trasę) jest likwidacja dwóch linii autobusowych. Z ulic znikną 135 oraz pospieszna E.

By zrekompensować mieszkańcom północnych Popowic i Szczepina likwidację 135, urzędnicy zmienili trasę 103 (teraz zamiast ulicą Legnicką pojedzie Popowicką) i w znacznie większym stopniu 122. Ten autobus pojedzie z Legnickiej w Wejherowską, Popowicką i Zachodnią do pl. Jana Pawła II i dalej Podwalem i Piłsudskiego na Suchą. Tyle, że linia 135 na przystankach pojawiała się co 7,5 minuty, a 122 na przystanki przyjedzie co 10 minut w szczycie porannym oraz co 15 minut przez resztę dnia (także w szczycie popołudniowym).

Z ulic zniknie także pospieszna linia E. Zamiast niej pasażerowie mają dojeżdżać do najbliższych przystanków tramwajowych i przesiąść się na 33Plus. Między rondem Reagana a pętlą Bartoszowice w godzinach szczytu, co 30 minut, będą kursować autobusy 346.
Jednak to i tak lepiej niż na Gądowie. Zamiast E nie będzie dodatkowej linii. W dodatku 126 będzie jeździć przez Balonową, więc z Balonowej i Horbaczewskiego będzie się trudniej dostać na Legnicką, gdzie można się przesiąść do tramwaju.

Ale to i tak nie wszyscy, którzy stracą na zmianach. Urzędnicy postanowili także skrócić linię 403, która do tej pory jeździła z Leśnicy do pl. Solidarności. Teraz zostanie skrócona do Kozanowa. Mieszkańcy Maślić mają się przesiadać w okolicy ul. Kozanowskiej na tramwaj. Ten węzeł oznacza dodatkowy 130 metrowy spacer: dla młodych żaden kłopot. A starsi? Muszą się przyzwyczaić.

Taką trasą pojadą do Kozanowa Tramwaje Plus:
31 Plus:
Gaj - Świeradowska - Bardzka - Hubska - Gliniana - Borowska - Stawowa - Piłsudskiego - pl. Legionów - Piłsudskiego - pl. Orląt Lwowskich - Podwale - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Stadion Wrocław (Królewiecka).

Stadion Wrocław (Królewiecka) - Pilczycka - Milenijna - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Podwale - pl. Orląt Lwowskich - Piłsudskiego - pl. Legionów - Piłsudskiego - Stawowa - Borowska - Gliniana - Hubska - Bardzka - Świeradowska - Gaj.

32 Plus:
Gaj - Świeradowska - Bardzka - Hubska - Gliniana - Borowska - Stawowa - Piłsudskiego - pl. - Legionów - Piłsudskiego - pl. Orląt Lwowskich - Podwale - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Dokerska - Kozanów (Dokerska)

Kozanów (Dokerska) - Dokerska - Pilczycka - Milenijna - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Podwale - pl. Orląt Lwowskich - Piłsudskiego - pl. Legionów - Piłsudskiego - Stawowa - Borowska - Gliniana - Hubska - Bardzka - Świeradowska - Gaj




red

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości