We wtorkowe południe odbył się przejazd testowy tramwaju przez nowe torowisko na Kozanowie. Skoda 19T pojechała nowymi szynami wzdłuż ulicy Pilczyckiej do Stadionu Miejskiego od strony Królewieckiej. Pomknęła też do krańcówki przy ul. Gwareckiej, choć urzędnicy jeszcze rano nie planowali takiego przejazdu.
Testy rozpoczęły się w samo południe. Jak wyjaśniają urzędnicy i inżynierowie to złożona operacja, która ma dać odpowiedzi i wyjaśnić czy budowa i projektowanie torów zostały przeprowadzone prawidłowo.
Tramwaj stopniowo przejeżdżał kolejne odcinki a kilkudziesięcioosobowa komisja oceniała dostosowanie nowo wybudowanego torowiska do potrzeb Tramwaju Plus. W jej skład weszli m.in. specjaliści z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, Wrocławskich Inwestycji, przedstawiciele wykonawców - firm Ziajka i Zakładu Sieci i Zasilania.
>Zobacz na zdjęciach jak tramwaj sunął po nowym torowisku
– Cieszymy się, że tramwaj przejechał sprawnie. Czekamy teraz na protokół komisji, który wykaże co ewentualnie można zmienić, zanim pojadą tam tramwaje z pasażerami – zaznacza przedstawiciel inwestora - Marek Szempliński, ze spółki Wrocławskie Inwestycje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze